Nieśmiałość w miłości może być sprzymierzeńcem

nieśmiałośc w miłości

Onieśmielenie w miłości to moje Ja

Wiele osób, chociaż raz poczuło, jak nieśmiałość w miłości odbiera spokój duszy i ciała. Każdy też wie, że nieśmiałość ma różne oblicza i odmiany. Problem z zawieraniem nowych znajomości, rozmowa z szefem, publiczne przemowy czy wyznanie miłości, dla nieśmiałych to amnezja na cały organizm. Czasy też są takie, że pewności siebie, umiejętności nawiązywania kontaktów i radzenia sobie w różnych sytuacjach, oczekuje i rodzina i szef w pracy i ukochana osoba. W szkole czy w pracy, na ulicy czy w sklepie słowa z trudem przechodzą przez usta, wzrok szuka ratunku. Onieśmiela każda życiowa sytuacja. Mało osób swoją nieśmiałość, traktuje jako mocny argument swojej osobowości. Warto zrewidować poglądy.

Nieśmiałość w miłości to nie wada

Nie jesteś jedyną osobą, która uważa nieśmiałość za wadę. Być może jak inne osoby, nie zdajesz sobie sprawy, że ta cecha, jest Twoim dużym atutem i pomaga zdobyć względy. Gdy obiekt Twoich westchnień jest wrażliwy, poszukuje właśnie Ciebie, a Ty może o tym nie wiesz. W świecie, w którym każdy idzie przebojem, pomagając sobie łokciami to bardzo ujmująca i interesująca cecha. Osoby wrażliwe, a są jeszcze takie, bardzo sobie ją cenią. Nie ma co walczyć z nieśmiałością, gdy osoba która podoba Ci się, patrzy na Ciebie z sympatią. W takiej sytuacji nieśmiałość w miłości, jest sprzymierzeńcem, nie barierą. Z czasem jak nabierasz większej pewności siebie i gdy bariery znikają, dowiadujesz się prawdy, kto kogo pierwszy wypatrzył. Ale zdarza się, że nie zdążysz poznać obiektu miłości, bo zrezygnuje z walki o Ciebie. Nie ryzykuj!

Wbrew Twojemu przekonaniu, że już taki jesteś, Twoja zażenowanie w miłości może mieć inne podłoże. Zastanów się czy nie mają na to wpływu Twoje kompleksy, które stanowią przeszkodę w kontaktach. Powinieneś wtedy poszukać rozwiązań jak pokochać siebie, bo przecież umiesz spojrzeć na siebie przyjaźnie. Poznać siebie, zdobyć klucz do własnego umysłu, to ważny krok w poznaniu problemu.

Kochasz, ale przez nieśmiałość w miłości nie masz odwagi tego wyznać

Musisz popracować nad sobą:

 • uśmiechaj się do innych, wtedy oni będą uśmiechać się do Ciebie i nabierzesz pewności siebie
 • ćwicz monolog temat nie jest ważny, rozmawiaj ze sobą, gadaj do lustra…
 • przełam się – na imprezie podejdź do nieznajomych i porozmawiaj, na ulicy zapytaj np. o drogę, sklep…
 • pamiętaj, spotkania z osobą, która się podoba, to wyzwania dla obu stron

Przekonaj się czy obiekt twoich westchnień jest na Ciebie czuły:

 • wykorzystaj jakiś portal społecznościowy – pokaż się, że jesteś obok (wyślij miłe słowa, że ma fajny profil, znajdź interesujące zdjęcie i podeślij link…)
 • powiedz kilka komplementów – dasz do zrozumienia, że zależy Ci na niej, że się nią interesujesz
 • daj coś niezobowiązującego (kwiatek, czekoladki…)
 • powiedz o tym jak bardzo podoba Ci się jej poczucie humoru
 • możesz napisać tradycyjny list – to może okazać sie bardziej romantyczne
 • zadaj kilka bardziej szczegółowych pytań, znajdziesz tematy do dalszych rozmów (np. o zainteresowania)
 • podejmij temat, w którym się świetnie czujesz
 • słuchaj – chcesz, aby ktoś się otworzył na Ciebie, nie myśl o tym jaka będzie Twoja odpowiedź, sama się nasunie

Te kilka wskazówek to pierwsze kroki, aby pokonać nieśmiałość w miłości, która nie jest Twoją cechą od urodzenia. Nie marnuj żadnej okazji i odpowiadaj na każde oznaki uwielbienia, najlepsze lata przed Tobą. Nie przejmuj się co inni myślą, po prostu rób swoje i podziwiaj efekty swojej pracy. Nie bądź dla siebie surowy, inni widzą Cię zupełnie inaczej i pozytywnie. Szansa na udane życie uczuciowe tkwi w zauważeniu tego, co jest oczywiste i nie broń się przed tym. Miej oczy otwarte, jesteś obiektem pożądania tylko odbieraj sygnały.

Może skomentujesz ten post?

poznampana.pl – rozejrzyj się wokoło ile jest niedoskonałości! Ty jesteś szczęściarzem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.