Jak zacząć bezpieczne randki w sieci

bezpieczne randki w sieci

Bezpieczne randki w sieci krok po kroku

Wszyscy mamy jakieś zasady, a naszymi wyborami często kierują obawy…czy decyzja była na pewno słuszna?. No cóż nie dowiemy się, jeżeli czegoś nie zrobimy, a o słuszności przekonamy się, gdy podejmiemy działania. Czy zdołam Cię przekonać, że bezpieczne randki istnieją?. Zebrałem kilka argumentów i wierzę, że dam radę to zrobić. Te wskazówki pomogą Ci podjąć decyzję, jeżeli wcześniej obawy hamowały Twój ruch. Co Ty na to?

Znając pierwsze podstawowe kroki skierujesz się we właściwym kierunku i zobaczysz zupełnie nową sferę możliwości randkowych. Bezpieczne randki w sieci mogą zapewnić Ci przyjemność, polepszyć samopoczucie, dowartościować. Jednak, to trochę inny kontakt randki, przynajmniej w początkowej fazie rozwoju znajomości. Jeśli nigdy wcześniej nie próbowaliście takiej randki, może się wydawać wszystko obce, ale tak naprawdę jest tylko kilka rzeczy, które trzeba znać. Reszta przyjdzie sama, kiedy zaczniesz wysyłać swoje pierwsze wiadomości.

– krok pierwszy: właściwy portal randkowy

Nie wszystkie portale randkowe są tworzone tak samo i znalezienie tego, który odpowiada Twoim wymaganiom, może mieć ogromny wpływ na sukces Twojej planowanej randki. Niektóre witryny mogą być bardziej zorientowane na przypadkowe spotkania, podczas gdy inne są kierowane bardziej w stronę małżeństwa. Większe portale randkowe starają się zaspokoić wszystkie typy relacji i dają możliwość wyboru tego, co szukasz na randce. Trzeba także zdecydować, czy chcemy korzystać z płatnej witryny randkowej, która może mieć poważniejszych partnerów czy darmowej, które pozwalają wszystkim na rejestrację. Bezpieczne ranki w sieci muszą być Twoim priorytetem, dlatego rozważ dobrze jaki portal randkowy wybierzesz.

– krok drugi: wybierz pseudonim

Czy rodzaj pseudonimu, których używamy przedstawiając się na internetowych randkach, warunkuje sukces towarzyski?. Czy odpowiedni nick zwiększa szansę znalezienia partnerki czy partnera podczas randki online?. Z pewnością taki wpływ istnieje, ale i z różną powagą traktują go uczestnicy takich portali. To kwestia charakteru, mentalności, postawy życiowej. W Internecie nazwa użytkownika, czyli ?nick?, spełnia rolę podobną do przedstawienia siebie. To specyficzny sposób rozmowy, który w osobistych kontaktach poznawczych, buduje pierwsze wrażenie. Pierwsze wrażenie bardzo często też, decyduje o dalszych, trwałych kontaktach z daną osobą.

Użytkownicy portalu, nie znają jeszcze Twoich cech (ani zalet ani wad), oceniają więc, potencjalnych wybranków na podstawie ich pseudonimu. Nie ma sensu pisać wyniośle i poważnie, pokazując jaką wrażliwą osobą jesteś, jeśli masz płytki lub bluźnierczy pseudonim. Ludzie Cię pominą przy poważnych ofertach, chociaż nie wszystkie oferty randki w sieci też są poważne.

Z badań wynika, że w Internecie ogólnie, mężczyźni większą uwagę zwracają na nazwy sugerujące fizyczną atrakcyjność. Kobiety częściej nawiązują kontakty z osobami, których nazwa sugeruje inteligencję lub neutralny charakter. Pomysłowe pseudonimy, zwracają uwagę każdego, to obraz Twojej osobowości. Pozytywne i twórcze przykłady przyciągają kobiety i mężczyzn w równym stopniu. Możesz spróbować odwołać się m.in. do hobby, zawodu, pracy, zainteresowań, uczuć czy jakiejś życiowej postawy. Nick typu „Pasjapodróże”, ” Kochamzwierzęta”, ” Amatorkawy”, przyciągnie wzrok kobiet czy facetów, którzy podzielą Twoje zainteresowania. Tak możesz stworzyć nick, który zaciekawi pasjonatów i entuzjastów.

Wydobądź z siebie trochę kreatywności, dopasuj się ze swoim „nickiem” dla potrzeb randki w sieci, chociaż, jak pisałem nie masz 100% gwarancji, że to na pewno zadziała. Jedno jest pewne, Twój pseudonim, nazwa użytkownika (ang. nickname, username), będzie Ci towarzyszyć przez dłuższy czas, dlatego ważne jest, aby wybrać nazwę, która Ci odpowiada i nie będzie miała dwuznacznego określenia. Nie prowokuj swoim nickiem, to jedna z zasad bezpieczne randki w sieci.

– krok trzeci: napisz swój profil

Randki w sieci i Twój profil daje Ci możliwość pokazania wszystkim, kim jesteś naprawdę. Tutaj Ty opisujesz siebie. Jeżeli towarzyszy Ci obiektywizm, każdy odkryje w Tobie nową osobę. Popatrz na tworzenie profilu o sobie, jak na reklamę. Dobrze przemyślana, będzie skutecznie trafiała w podświadomość i oddziaływała na jego odbiorców. Zareklamuj się więc, najlepiej jak potrafisz, bo randka w sieci daje Ci tę szansę. Możesz poprosić zaufaną osobę o pomoc, która zna Ciebie dobrze i równie dobrze doradzi. Dobrym pomysłem jest, aby zachować profil lekkim i przyjaznym, bez prowokacji, wpływającym na emocje osób, które będą go czytać.

Spójrz na to jak na książkę, opowiadanie o sobie, którego każdy rozdział jest inny, ale wszystko stanowi całość. Musisz pamiętać o zainteresowaniu i pasjach, bez których randki w sieci nie miałyby takiego wymiaru i które dają pogląd o osobowości. Twój profil pozwala ludziom cię poznać, zanim cię spotkają.  Przedstaw się kim jesteś, w sposób pozytywny i pochlebny, a jednocześnie szczery, z nutą poczucia humoru.

Randki w sieci mają to do siebie, że możesz sprawić, aby ktoś czytając Twój profil miał wrażenie, że z Tobą flirtuje i uśmiechał się szczerze w myślach. Ta druga połowa, która także Cię szuka, chce wiedzieć, czy czeka ją zabawa i miłe towarzystwo czy powieje nudą dobrze zapowiadającej się randki. Nie przechwalaj się, nie chwal swojej osoby. Nawet bezpieczne randki w sieci nie uchronią danych, które sam podajesz. To nie miejsce na to. Nikt nie lubi zarozumiałych osób. To poligon, pole bitwy, na którym każdy chce kogoś ustrzelić, ale sam nie chce polec. Jednocześnie wszyscy czekają na tą jedną jedyną bombę. Pamiętaj o tym pisząc swój interesujący i intrygujący profil, dla tej jednej  „wymarzonej” randki.

– krok czwarty: dodaj zdjęcie

Musisz poświęcić trochę czasu, aby zrobić sobie jak najlepsze zdjęcia na profil. To musi być ładne zdjęcie twarzy, na którym będziesz Ty, dodaj też 1-2 zdjęcia w plenerze. Jeżeli chcesz, aby bezpieczne randki w sieci utrzymały swój status, nie mogą być to zdjęcia w dwuznacznych pozach czy niekompletnym ubiorze. Możesz w ten sposób sprowokować lawinę niepotrzebnych problemów i wulgaryzmów. Nawet, jeżeli myślisz, że nie wyglądasz jak Katarzyna Cichopek, czy Marcin Tyszka, to zawsze możesz to zmienić. Odkryj najbardziej korzystny dla siebie wygląd. Poeksperymentuj z fryzurą, czy ubiorem, które sprawią, że będziesz się prezentować olśniewająco czy wyjdziesz na przystojniaka.

Wyraźne zdjęcie profilu, w dobrym oświetleniu, niekoniecznie będzie bardziej atrakcyjne od tego z ujęcia w naturalnym środowisku. Przygotuj zdjęcia, które uznasz za stosowne lub poproś kogoś o pomoc w wyborze. Wybór zdjęcia z wycieczki rowerowej do Włoch da kobietom większy obraz ciebie jako osoby, a zdjęcie na słonecznej plaży, rozbudzi wyobraźnię mężczyzn. Dlatego postaraj się wybrać zdjęcia ukazujące cię w różnych sytuacjach życiowych np. jedno zdjęcie pokazujące ciebie w pracy, jedno na rowerze czy pod parasolem. Wiele osób nawet nie spojrzy na profil osoby, który nie zawiera zdjęcia. Nawet jeśli nie lubisz swoich zdjęć, są ludzie, którzy będą chcieli Cię zobaczyć, więc daj sobie szansę. Na nowe i pomysłowe projekty profili czekają partnerzy, dla których bezpieczne randki w sieci  mogą zagwarantować dalszą przyszłość.

– krok piąty: na czacie

Po konfiguracji konta, ktoś może cię już poszukiwać, nadszedł też czas, aby nawiązać kilka połączeń. To także, świetny sposób, aby pokonać nieśmiałość w miłości i zrobić pierwszy krok. Prawdopodobnie będziesz otrzymywać wiadomości od innych osób. Nie ma się co wstydzić. Randki w sieci są dla ludzi poszukujących drugiej osoby tak samo jak Ty. Wiele osób korzysta z tej formy, w celu poznania swojego przyszłego partnera lub partnerki. Nie na wszystkie wiadomości dostaniesz odpowiedź i tak samo nie na wszystkie musisz każdemu odpowiadać. Należy jednak pamiętać, że to cały mechanizm rozmów na odległość, aż do znalezienia odpowiednio dopasowanej do oczekiwań osoby. Jeżeli coś budzi Twoje wątpliwości, zrezygnuj na korzyść własnego bezpieczeństwa. Bezpieczne randki w sieci zachowają swój charakter, gdy pomożesz swoja postawą.

Masz jakieś dobre czy złe doświadczenia? Podziel się w komentarzach, będziemy się od Ciebie uczyć!

poznampana.pl – portale randkowe powstały z myślą o tych, co stawiają pierwsze kroki do wyjścia z ukrycia

2 thoughts on “Jak zacząć bezpieczne randki w sieci”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *