Jak poprawić relacje z partnerem, odzyskać wzajemną miłość

jak poprawic relacje z partnerem odzyskać wzajemną miłość

Jak polepszyć relacje z partnerem wykorzystując kilka szybkich wskazówek

Wiele osób, przez długi okres, pozostaje w związku  partnerskim, zanim zdecyduje się na małżeństwo. Ta ostateczna decyzja partnerów, ma zapewnić wzajemną miłość i szacunek na lepsze i gorsze dni. Czasami jednak, nawet w najszczęśliwszych związkach małżeńskich, relacje ulegają zmianie, stając się przyczyną napięć czy kłótni. Być może i Ty osiągnęłaś ten punkt, zdając sobie sprawę, że poprawienie stosunków partnerskich, może być powrotem do szczęśliwej przeszłości. Zatem, jak polepszyć relacje z partnerem i odzyskać wzajemną miłość, szacunek oraz zrozumienie?. Ta trudna i długa droga nie ma łatwych rozwiązań, ale jest kilka konkretnych rzeczy, które możesz zrobić, aby odzyskać miłość partnera, uratować związek. Zdarza się to wielu parom. Nagle związek stał się nudny, a intensywna miłość, którą mieliście, stała się tylko wzajemnym partnerstwem. Jesteście razem, ale nie do końca zafascynowani sobą i pasją miłości. Potrzeba zmian i przywrócić wiarę w miłość. Kiedy zaczynamy związek, wszystko jest nowe, podniecające, więc uczucia, które docierają do ciebie, fascynują i napełniają radością. Jednak po pewnym czasie uczucia zaczynają zanikać. Chociaż nadal czujesz związek z drugą osobą, miłość nie obejmuje już wszystkiego. Jak zabrać się do jej odzyskania?

jak poprawić relacje z partnerem odzyskać wzajemną miłość
jak poprawić relacje z partnerem odzyskać wzajemną namiętność

Ponieważ dobre relacje wymagają wysiłku, zaangażowania i cierpliwości od obojga partnerów, uzyskanie 50% zwycięstwa, będzie zależało właśnie od Ciebie. To nie łatwa i czasami nie równa walka, ale każde z was zasługuje na drugą szansę. Zrób wszystko co w Twojej mocy.

Zrób krok w tył, aby odnaleźć w sobie miłość

Spróbuj przypomnieć sobie, jak wyglądały te pierwsze dni, tygodnie, a nawet lata. Zadaj sobie pytanie, co zrobiłeś inaczej i jak traktowaliście się wcześniej nawzajem. A potem spróbuj ożywić te chwile na nowo. Idź znowu na pierwszą randkę, do miłej restauracji i może zamów te same posiłki. Odzyskaj wzajemną miłość i pasję!

Wprowadź powiew świeżości

Zastanawiasz się jak polepszyć relacje z partnerem, odzyskać wzajemną miłość, nie spędzajcie czasu osobno. Zacznij bardziej doceniać wasz wspólny czas. Wspólne zainteresowania mogą być znowu interesujące. Możecie zadbać o formę, zapisać się na siłownię, wspólne wycieczki rowerowe, wypady do znajomych…Jeśli tego nie zrobi, przynajmniej zaczniesz być szczęśliwszy ze swojego nowego życia, a gdy ktoś jest szczęśliwszy, łatwiej jest odzyskać miłość.

Wyznawajcie sobie miłość

Niestety wiele osób na co dzień rzadko mówi swojemu partnerowi, że go kocha. Wyjątkiem są z pewnością walentynki, kiedy to wszyscy wyznają sobie miłość, pewnie kilka razy na dzień i jeszcze robią sobie miłe prezenty.  A co gdy dzień mija? Zwyczajnie, przechodzi się do czynności dnia codziennego, zapominając, że miłość to fundament każdej relacji partnerskiej. Każda osoba w związku, chce choć raz, na jakiś czas usłyszeć „kocham cię” od swojej drugiej połowy. Z pewnością będzie miłym zaskoczeniem drobny prezent bez okazji, ale z wdzięczności, że ktoś jest obok nas. Pamiętaj, nie tylko słowa, bądź kreatywny. Jeżeli chcesz ponownie wzbudzić wzajemną miłość, przypomnij sobie początki tej rodzącej się miłości. Także romantyczny liścik, przypomni ważność i znaczenie bycia razem.

Uprawiajcie seks

Nie ma powodu do wstydu. Seks to bardzo ważny element i powinien dostarczać jak najwięcej przyjemności. Wpływa na zdrowie i samopoczucie, dlatego warto to robić jak najczęściej, gdy obydwie strony mają takie potrzeby.
Utrwalaj przyjaźń
Na to, jak bardzo jesteś zadowolona ze swojego związku, duże znaczenie ma uczucie, jakie łączy Cię z partnerem.
Jako osoba dorosła, doświadczasz mnóstwo problemów związanych z relacjami, w tym z zazdrością, obsesją i emocjonalnymi wzlotami czy upadkami. Dobrą wiadomością jest to, że niezależnie od obecnego stanu, możesz odzyskać uczucie bezpiecznego związku ze swoim partnerem, rozwijając gdzieś zapomnianą przyjaźń. Aby to zrobić, poświęć więcej czasu partnerowi. Mów co Ci się podoba, a co nie, rozmawiaj o doznaniach, pytaj o uczucia, niechęci, przeżyty stres i nowe zainteresowania, ponieważ ludzie zmieniają się z czasem. Pochłonięta obowiązkami, może nie zauważasz w nim istotnych zmian. A może… przestałaś przywiązywać wagę do uczuć, ze zbytniej pewności siebie. Odbuduj to uczucie,  a zauważysz poprawę relacji partnerskich.

Słuchajcie siebie
Pary, które były razem przez długi czas, często nie traktują powiedzianych słów poważnie, nie walczą aby odzyskać wzajemną miłość. Ponieważ jesteście razem od tak dawna, nie zauważasz i nie przejmujesz się tym, że coś, co robisz, może przeszkadzać partnerowi. Zakładasz, że to nic wielkiego, bo zawsze tak było. Jednak małe rzeczy się sumują. Kiedy Twój partner czuje się lekceważony lub niesłyszany, może to prowadzić do zachwiania zaufania i zbędnych dyskusji, coraz trudniej będzie odnowić wzajemną miłość. Jeśli partner mówi ci, że jest jakiś problem, musisz poważnie potraktować to oświadczenie. Pracuj nad jego rozwiązaniem, samodzielnie lub wspólnie, ale poważnie traktuj obawy partnera. Koniecznie uwzględnij jego potrzeby i wskazywane problemy. Jeśli mówi ci, czego chce od związku, to mówi właśnie o tym, jak poprawić relacje z partnerem, którym jest, na którym Ci przecież zależy, to jedna z dróg aby odzyskać wzajemną miłość.. To jego sposób na poprawienie relacji z partnerką, więc daj mu szansę. Musisz podjąć wysiłek, aby znalazł odpowiedź lub współpracować, aby znaleźć kompromis.
Konflikt nie musi kończyć się trzaskaniem drzwiami. Nie musisz wypłakiwać się koleżance po ostrej awanturze. Tymi sposobami nie da się poprawić relacji partnerskich, trzeba rozmawiać i słuchać siebie nawzajem.

Doceniajcie siebie wzajemnie
Pamiętasz, kiedy po raz pierwszy zaczęłaś się umawiać, jak to robiłaś, żeby zrobić na nim wrażenie? Jednym z sekretów satysfakcjonującej i długiej relacji, jest dalsze aktywne docenianie swojego partnera. Nie musisz przesadzać w ciągu dnia, ale regularne starania będą dowodem, że go docenisz i zdziałają cuda w Twoim związku.
Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, dobrym początkiem są codzienne komplementy. Może, znowu docenisz jego pracę na rzecz domu, zauważysz naprawiony kran lub, że T-shirt podkreśla jego muskularne ciało. Powiedz mu, że jest pociągający lub podziękuj za przypomnienie o ważnym telefonie. Z pewnością odwdzięczy się podobnym słowem. Komplement może być potężnym afrodyzjakiem i buduje pozytywne emocje. Im więcej ich wyrażasz, tym silniejsza więź powstaje miedzy wami.
Tutaj nie ma żadnych zasad oprócz jednej – to co mówisz musi być absolutnie, niepodważalnie prawdą.

Skup się na teraźniejszość, aby była przyszłość
Niestety, z wielu różnych powodów, wiele par oddala się od siebie, gdy trafia na problemy. Być może oboje nie macie pojęcia, jak poprawić relacje z partnerem, za którego dużo wcześniej dalibyście się pokroić. To oznacza, że związek jest zagrożony. Ale…co ciekawe, zdolność związku do przetrwania trudnych czasów, ma wiele wspólnego ze wzajemną dostępnością i dzieleniem. Aby zbudować solidną relację, zacznij od wyrażania uznania, a nie ignorowania zwykłych chwil w Twoim związku. Jeśli partner chce przekazać Ci doświadczenie, podzielić się czymś co czyta, pokazać co zauważył – poświęć chwilę, aby dołączyć, zobaczyć czy posłuchać. Nawet, jeśli pod nosem mruknęłaś coś w odpowiedzi, po prostu przystań na „zaproszenie”. To może zabrzmieć dziwnie, ale jeśli zgromadzisz wystarczająco dużo drobiazgów, to kiedy naprawdę będziesz potrzebować partnera, okaże się, że jest tam dla ciebie i mały krok, aby odzyskać wzajemną miłość zostaje zrobiony.

Obustronny obiektywizm
Badacze od dawna wiedzą, że nieszczęśliwe pary skupiają się na negatywach swoich związków. Niezadowolone pary, nie doceniają zaistniałych w związku przyjemnych zdarzeń. Gdy relacje pogarszają się, często intencje zachowania partnera są oceniane negatywnie i winę przypisuje się tej drugiej połowie.
Musisz zachować bezstronność. Następnym razem, gdy poddasz ostrej, negatywnej ocenie postępowanie partnera, spróbuj zobaczyć realne i obiektywne przyczyny. Może jednak, nie do końca masz rację i krzywdzisz go, źle oceniając sytuację. Inną strategią jest pomyślenie, czy osądziłabyś siebie tak surowo, gdyby sytuacja się odwróciła. A na koniec… przypomnij sobie szczęśliwe dni,  dobre czasy, które spędziliście tylko we dwoje lub razem w towarzystwie. A pamiętasz jak go broniłaś przed złym osądem rodziny? Mimo, że pewnie było dużo okazji do sporu, potrafiłaś wdziękiem i słowem, rozluźnić zagęszczającą się atmosferę. Musisz teraz odzyskać ten zapał, broniąc swojego związku.

Zaakceptuj nierozwiązywalność
Niestety, konflikty w związku często, budują się wokół problemów, które mają tendencję do ponownego pojawiania się, niezależnie od tego, jak długo jesteście razem.
Aby problem nie zdążył zrujnować relacji, musisz w końcu wpłynąć na jego rozwiązanie. Bierz na tapetę, temat po temacie, pojedynczo. Rozmawiaj ze swoim partnerem o tym, co ten odwieczny problem naprawdę dla Ciebie znaczy. Kiedy Twój partner mówi, Twoim zadaniem jest słuchać, nie osądzać i znaleźć w jego słowach coś, co ma dla Ciebie sens. Kiedy przyjdzie Twoja kolej, on powinien słuchać, nie osądzać. Jeśli uważasz, że problem wywołuje bolesne emocje, przemyśl wszystko jeszcze raz, aby nie wrócić do punktu początkowego. Delikatnie stąpając po drażliwych obszarach, powinnaś przynajmniej zgodzić się na coś lub zrobić kilka ustępstw mających znaczenie dla was obojga.

Ogólnie rzecz biorąc, aby odzyskać miłość w swoim związku, niezbędny jest romans. Wymienione kroki zapewniają dobre rokowania do odzyskania miłości i związku, którego nie chcesz zakończyć. Podobnie jak w przypadku wszystkich rzeczy, praca zespołowa jest niezbędna, więc zaangażuj partnera do naprawy relacji. Uczciwość to prawdopodobnie najważniejszy aspekt związku, a na pewno niezbędny element odzyskania miłości, która mogła wygasnąć. Wskazówki, jak poprawić relacje z partnerem, odzyskać wzajemną namiętność, to pierwsze kroki do dobrych relacji. Nawet, jeśli uważasz, że w Twoim związku jest wszystko w porządku, stosuj te zasady, a Ty i Twój partner pozostaniecie w szczęśliwym związku.

poznampana.pl – „Wszystko, co irytuje nas w innych może nas zaprowadzić do zrozumienia samego siebie.” (Carl Jung)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *