Jak poznać kogoś interesującego i co pomoże Ci nawiązać kontakt

jak-poznać-kogoś-interesującego

Jak poznać kogoś interesującego, jak znaleźć taką osobę?

Jak poznać kogoś interesującego? To nie takie proste, gdy poszukiwana osoba ma odpowiadać twoim preferencjom, ale..Wiele jest ćwiczeń i metod. Poznać kogoś możesz na portalu randkowym to jedno z miejsc, ale to Internet, a potem dopiero znajomość „face to face”. Co jeżeli nie odpowiada Ci taki sposób? Lubisz od razu wiedzieć z kim masz do czynienia, czyli: słyszeć, widzieć i czuć?. Jak poznać kogoś interesującego, jaka metoda okazuje się skuteczna?. Wszystko odbierasz za pomocą zmysłów, w które obdarowała Cię natura. To one umożliwiają odbieranie bodźców z otoczenia, czyli obrazu, dotyku, słuchu i zapachu.

Warto jest poznawać wszystkimi zmysłami, ale jest jeszcze dusza, która czuje. Wszystkie doznania wpływają na Twoje upodobania i zainteresowania. Poznawanie zmysłami to informacja zwrotna, na którą zareagujesz pozytywnie bądź nie. Czasami zależy to od Twojej wewnętrznej wrażliwości, co rzutuje na podejmowane przez Ciebie decyzje. Poznawanie i dociekanie to natura ludzka, a doświadczenia budują wiedzę oraz mądrość, dając szansę wyjścia z opresji bez rozczarowania. Wiele jest metod poznawczych, wiele tematów i ludzi godnych poznania, dlatego zamknięcie się w domu, to podstawowy błąd.

Zrób wszystko co w twojej naturze i pomoże Ci poznać kogoś lub nawiązać kontakt.

Jeżeli kiedyś wiedziałeś, jak poznać kogoś, gdy chodziłeś do szkoły, może na studiach, w pracy, to aż tak radykalnych zmian w Tobie nie ma. Najważniejsze to pozytywne nastawienie, otwarta, miła i przyjazna postawa. Pokaż wszystkie swoje najlepsze cechy. Wykazuj zainteresowanie wszystkim co do Ciebie mówią inni, a szybko znajdziesz wspólny język. Uśmiechaj się, bądź pewna/y siebie, ale bez nachalności. Przede wszystkim bądź sobą. Nie musisz naginać się do sytuacji, która wprowadza Cię w dyskomfort i krępuje. Wystarczy wtedy wykręcić się drobiazgiem, grzecznie przeprosić i odejść.

Jak poznać kogoś interesującego? – kilka prostych sposobów

Wykorzystuj każdą okazję i poznawaj nowych ludzi. Rozszerzaj krąg osób rozmawiając z każdym. Nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś obcy, może zostać jednym z nowych najlepszych przyjaciół! Daj każdemu szansę pokazania Tobie kim są i przyjmij ich do swojego grona znajomych.

  • Rozmawiaj z ludźmi na imprezach, w barach i klubach. Jeśli ktoś wyda Ci się interesujący podejdź i porozmawiaj z nimi. Nie masz nic do stracenia! Inaczej nie sprawdzisz, czy tak jest.
  • Na klatce, w sklepie, na basenie, na ulicy, w pracy itp., wszędzie możesz poznać kogoś, spotkać kogoś, kto chętnie nawiąże rozmowę i będzie skłonny do jej podtrzymania. Może to okazać się początkiem dobrej i zażyłej znajomości.
  • Nawiązuj rozmowę stojąc w kolejce, czekając na autobus, w poczekalni, restauracji, markecie….
  • Poznawaj znajomych Twoich znajomych. Wspólni znajomi to świetny sposób na poznanie nowych osób.
  • Rozważ własną imprezę i zaproś znajomych. Niech oni przyprowadzą swoich znajomych, których Ty nie znasz.
  • Na wakacje czy urlop wybierz się dalej od domu w jakieś interesujące i odwiedzane miejsca
  • Rozbudź w sobie hobby. Dołącz do uprawiających jogging, nordic walking czy fitness. Interesującym hobby jest wspinaczka, fotografia, gotowanie, taniec towarzyski, jazda konna, wolontariat czy malowanie. Może się Hobby nie tylko organizuje Twój czas, ale i pomoże poznać nowych ludzi. Poznasz też swoje umiejętności i talenty. To właśnie interesujący ludzie mają unikalny talent.
  • Wejdź na fora tematyczne, takie grupy czasami organizują własne spotkania, wybierz się na nie, dołącz do nich (kosmetyka, rowery, wycieczki, języki obce, kinomaniacy, itp.)
  • Wybierz się na festyn, festiwal, organizowane przez miasto imprezy i spotkania ze znanymi ludźmi , śledź co dzieje się w Twoim mieście i środowisku. Bierz udział w życiu miasta.

Te kilka wskazówek, powinno zainspirować Cię do innych własnych form, jak poznać kogoś interesującego.

Jak poznać kogoś nie będzie takie trudne, gdy będziesz się trzymać zasad:

– nie blokuj podświadomości
– otwórz się na kontakty międzyludzkie, międzysąsiedzkie (temat nie jest istotny, ważne, żeby inicjować rozmowę, zagadywać chociażby o przysłowiowej pogodzie)
– podpatruj doświadczenia innych (życzliwych przyjaciół), sprawdzaj ich rady podejmując wskazane kroki
– za pomocą poradników i książek poszerzaj wiedzę i dowiaduj się więcej
– korzystaj z opinii ekspertów, ich wiedzy i doświadczenia (przeszukaj Internet)
– przeglądaj anonse randkowe z twojej okolicy, to da Ci więcej odwagi, „oswoi” z tematem nawiązywania znajomości, zbliży do ludzi poszukujących rozwiązania podobnego do Twojego problemu.

Dodaj coś z własnych doświadczeń, skomentuj.

 

 

poznampana.pl – pamiętaj, że jesteś bliżej sukcesu, gdy tego chcesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *