Odpowiadasz za bezpieczeństwo na pierwszej randce

bezpieczeństwo na pierwszej randce

Stosuj zasadę – bezpieczeństwo na pierwszej randce priorytetem

Randki internetowe stały się jedną z najpopularniejszych metod szukania partnerów. Randkujemy chętnie i często, ale czy towarzyszy nam zdrowy rozsądek?. Czy każdy zachowuje bezpieczeństwo na pierwszej randce?
Kobiety powinny być szczególnie ostrożne na swoich pierwszych randkach, a na internetowych spotkaniach tym bardziej. Nie możemy jednak tragizować, to wcale nie znaczy, że nie należy próbować spotykać się z kimś poznanym przez internet. Możemy przenieść relację poza jego ramy.

Nie tylko kobiety muszą czuć się bezpiecznie, ale mężczyźni również powinni podjąć pewne środki ostrożności. Drapieżnikami mogą być również kobiety. Zdarza się też, chociaż nie często, że ktoś podszywa się pod kobietę czy mężczyznę. Najlepszym zabezpieczeniem jest być czujnym, ostrożnym, rozsądnie rozważać propozycje oraz kwestionować rzeczy, które wydają się podejrzane.

Dla obu płci oznacza to, że należy zachować bezwzględne bezpieczeństwo na pierwszej randce i podjąć odpowiednie środki ostrożności.

Chroń dane osobowe

Choć rozmówca może sprawiać dobre wrażenie, zachowaj ostrożność. Podczas kontaktów w sieci, kieruj się zasadą ograniczonego zaufania. Jeśli ktoś prosi o więcej informacji, nie bój się powiedzieć – nie. Należy uruchomić ?czerwoną flagą? w sposobie myślenia, jeśli osoby po odmowie są agresywne, niemiłe, wulgarne. Większość ludzi zrozumie potrzebę prywatności i prawdopodobnie nie będzie nalegać. Wiedzą, że pewien poziomu zaufania jest ustalony z góry. Internet jest skarbnicą informacji. Zanim więc zdecydujesz się na umieszczenie w sieci swoich osobistych danych, zastanów się, czy nie przysporzy Ci to kłopotów. Weź też pod uwagę portale społecznościowe, gdzie Twoje dane osobowe mogą być na widoku publicznym.

Korzystaj z prawa do anonimowości. Trzymaj w tajemnicy swój adres domowy, numer telefonu, informacje finansowe, członków rodziny, w zasadzie wszystko co jest osobista dla ciebie.
Dopóki w pełni nie zaufasz drugiej osobie, nie wskazuj swojego miejsca zamieszkania, aż będziesz gotów, aby się nimi dzielić. Jeżeli czatujesz, a ktoś sprawia, że czujesz się nieswojo, jest nachalny, większość witryn możesz po prostu zablokować, albo zgłosić do administratora strony i po kłopocie.
Nawet, jeśli pojawią się dziwne wiadomości od kogoś, możesz nie odpowiadać na nie i przenieść swoje zainteresowania na inną osobę bez zobowiązań. Niektórzy ludzie mogą myśleć, że randki internetowe są zbyt ryzykowne, ale w pewnym sensie są bezpieczniejsze niż te na żywo. Pozwalają na lepsze poznanie osoby, zanim spotkasz ją w realu.

Spotkaj się w bezpiecznym miejscu

Ważnym aspektem zapowiadającego się spotkania, jest tworzenie bezpiecznego środowiska dla pierwszej randki. Miejsce publiczne jest koniecznością i jeśli osoba, z którą się umawiasz zbytnio upiera się na bardziej intymne, prywatne spotkanie, może dobrym pomysłem jest anulowanie lub przynajmniej odłożenie spotkanie. Musisz też odrzucić wszystkie miejsca prowokujące do niekontrolowanych zachowań (np.speluny, miejsca o złej reputacji…)
Spora grupa ludzi rozumie taką sytuację i będzie chciała czuć się bezpiecznie. Spotkanie z kimś, kto nie dba o poczucie bezpieczeństwa, nie jest warte uwagi, aby się z nim spotkać.

Jeżeli dojdzie do spotkania, warto mieć przyjaciela, który sprawdzi sytuację i upewni się, że wszystko jest w porządku. Kontynuuj znajomość, jeśli pierwsza randka była udana i czujesz, że to może być ktoś wyjątkowy. Nie oznacza to jednak, że już możesz całkowicie ufać tej osobie. Na kilka kolejnych spotkań także wybieraj miejsca publiczne. Umówcie się też w grupie, z waszymi znajomymi. Wysłuchaj opinii przyjaciół, którzy chcą dla Ciebie dobrze i mogą ?wychwycić? niepokojące sygnały, których Ty nie dostrzegasz pod zauroczeniem.

Jeśli czujesz się nieswojo, w dowolnym momencie, nie wahaj się użyć wymówki i odejść.
Niech Cię nie męczy, że możesz kogoś w jakiś sposób zranić, lepiej zachować się bezpiecznie i zaufać swojej intuicji. Również, nie pożyczaj pieniędzy, staraj się też nie płacić całego rachunku mimo, że to nie leży w Twojej naturze. Uwierz na słowo, stosuje się bardzo wyrafinowane metody wyłudzania pieniędzy.

Zaufaj swojej intuicji

Kiedy wydaje Ci się, że nadszedł właściwy czas na podjęcie decyzji o spotkaniu twarzą w twarz, należy kierować się rozsądkiem i dać wodze instynktom, które zdecydują, czy to jest ten moment.

Choć anonimowość bardzo często zachęca do zwierzeń, nie rób tego. Z dystansem traktuj wyznania i deklaracje o wielkim uczuciu od pierwszego spojrzenia. Czas pokaże ile warte są słowa, cierpliwość bardzo wskazana. Jeśli rozmowy nie wzbudzają Twoich podejrzeń, możesz zdecydować się na wymianę korespondencji. Używaj adresu z przeznaczeniem tylko na cele randkowe, nie umieszczając w adresie nazwiska. Podejmując pierwsze rozmowy telefoniczne, możesz skorzystać z karty pre-paid, która da Ci swego rodzaju anonimowość.

Jeśli czujesz po spotkaniu, że nie można ufać tej osobie, to czas, aby dać sobie spokój.
Ważne jest, aby zachować świeżość umysłu i spojrzenia na sytuację, która Cię do tej pory pochłaniała. Pamiętajcie, że nie musisz się nigdzie spieszyć. Potrzeba czasu, aby dobrze poznać wady i zalety drugiej osoby, dlatego bezpieczeństwo na pierwszej randce musisz wziąć pod uwagę.

Przestrzegając tylko tych 3 zasad, nie pobudzasz wyobraźni do niewłaściwych zachowań. Kilka prostych wskazówek, pozwala zabezpieczyć się przed zrobieniem błędu, który w skutkach może zniszczyć Ci życie.

Masz doświadczenia z pierwszej randki, zachęcam do podzielenia się wiedzą w komentarzu.

 

poznampana.pl  – lepiej chuchać na zimne niż się poparzyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *