7 sposobów jak zakończyć niechcianą randkę lub znajomość

jak zakończyć niechcianą randkę lub znajomość

Gdy nie wiesz jak zakończyć niechcianą randkę czy znajomość

Randki wywołują różnorodne emocje. Wiążą się z nimi oczekiwania, ale i obawy przed tym, co nieznane. Nowo poznana osoba, może okazać się tą szukaną połową, a jeżeli nie…
No właśnie, poszukiwania mogą się skończyć różnie…więc, jak zakończyć niechcianą randkę lub znajomość?

Nie trafiłeś z randką, jesteś na złej randce i zrobisz wszystko, aby wydostać się z opresji, ale nie wiesz jak. Istnieje kilka sposobów, aby randki kończyły się bez stresu dla obydwu stron.
Takie sposoby, wyjście do łazienki bez powrotu, jak telefon od przyjaciela, który wybawi Cię z sytuacji lub nagła niedyspozycja, być może nie sprawią Ci problemu, ale powinieneś wymagać od siebie więcej odwagi i uczciwości. Przecież Ty sam nie chciałbyś być tak potraktowany. To nie miłe i w fatalnym prostackim stylu, zakończyć niechcianą randkę lub znajomość po angielsku.

Ja podzieliłem się wiedzą, jak zakończyć niechcianą randkę lub znajomość. Sytuacja zależy jednak od charakteru drugiej osoby i Twoich odczuć. Pamiętaj, że uczciwość będzie lepiej postrzegana niż wykręt lub kłamstwo, zwłaszcza, jeśli mieszkacie w tym samym mieście lub spotkanie będzie z osobą poleconą przez kogoś, kogo znasz. Tak czy inaczej, można zakończyć je bez podejrzanych wykrętów. Pozostawisz po sobie miłe wrażenie.

Kilka sposobów jak zakończyć niechcianą randkę lub znajomość i wyjść z twarzą

Kawa na ławę lub jak wolisz rzut na taśmę

Najbardziej skuteczna strategia, jednak najmniej używana. Po prostu musisz powiedzieć, że uważasz, że nie pasujecie do siebie, że nadajecie na innych falach i nie chcesz, tracić waszego czasu na następne spotkania. To stwierdzenie, może zaskoczyć, zdezorientować, wywołać uczucie zawiedzenia się, ale…niekoniecznie. Może też przynieść ulgę wam obojgu, zwłaszcza w przypadku braku chemii i wzajemnego oczarowania pierwszym kontaktem. Zakończyć niechcianą randkę lub znajomość z klasą to sztuka, ale przyniesie Ci satysfakcję i nie narazi czyjegoś „ego” na szwank.

Rozładuj atmosferę i rozwiej wątpliwości

Jeśli jesteś poddenerwowany spotkaniem, pamiętaj, że nerwy mogą wpłynąć na racjonalny odbiór rzeczywistości.
Nie wszystkie randki są złe i nieudane, ale z pewnością wywołują obawy. Jeśli masz jakieś wątpliwości, sytuacja może stać się trochę dziwna. Powiedz lub zapytaj w czym rzecz, aby spędzić czas bez ciśnienia. Czasami, gdy atmosfera się rozładuje, randka przechodzi w miły wieczór. Cała kombinacja jak zakończyć niechcianą randkę lub znajomość pójdzie w łeb. Może skończyć się u przyjaciół lub znajomych, którzy zobaczą coś pasującego i zgodnego między wami.

Zaplanuj to nie będzie tak trudno

Należy pamiętać, że randki, nie zawsze wiążą się z dobrym wyborem godziny i czasu jej trwania. Aby nie marnować czasu i nie wyjść na osobę niezorganizowaną, planuj. Zaplanuj krótsze spotkanie i upewnij się, że miejsce nie wpłynie na wasze zachowanie. Pomiń super romantyczne rzeczy, aż oboje będziecie pewni, że się przynajmniej lubicie. Kolacja i film brzmi świetnie, ale jeśli planujesz jeszcze obiad, to sytuacja może być trudna do zakończenia. Będziecie się czuć pewniej, jeżeli randka zakończy się w stosunkowo krótkim czasie. Jeśli randka pójdzie dobrze możesz spotkać się ponownie, a jeśli jest to koszmar z łatwością go skrócisz.

Nie udawaj, prawda ma krótkie nóżki

Udawanie nagłej niedyspozycji czy choroby, może zakończyć się klęską, jeśli partner będzie chciał Ci pomóc. Co gorsza, może zaoferować zabranie do lekarza lub wezwać go do Ciebie. Jeśli udajesz chorego i za chwilę wychodzisz z przyjaciółmi, możecie przypadkowo spotkać się na ulicy. A może ktoś doniesie, że byłeś w kawiarni. Bycie uczciwym to okazanie poszanowania osobom takim jak Ty, szukającym zrozumienia, miłości i prawdy.

Musisz mieć wyjście zapasowe

Zdrowy rozsądek nakazuje nie spotykać się w swoim mieszkaniu, ale czasem tak się robi. Takie spotkanie może poważnie skomplikować sytuację. To nie jest dobry pomysł. Jeśli randka jest w mieszkaniu, nie ma drogi ucieczki, ciężko zakończyć spotkanie wypraszając gościa, a i czasami musimy liczyć się z utratą drobnych przedmiotów. Pamiętaj, że nie każdy może mieć uczciwe zamiary, więc informacje na temat tego, gdzie mieszkasz, zatrzymaj na właściwy moment. Wszystkie randki powinny odbywać się na neutralnym gruncie, z niezależnym transportem.

Zmień otoczenie, zmienią się preferencje

Cały czas na randce myślisz o tym, jak zakończyć niechcianą randkę. Prostym wyjściem będzie zmiana otoczenia. Jeżeli osoba jest miła, ale nie jesteś nią zainteresowany, zrób to. Jeżeli ktoś, z Twoich znajomych ma imprezę, czy znasz dobry klub w pobliżu, zapytaj, czy nie chciałaby pójść zamiast siedzieć w kawiarni. Zmiana sceny i dodanie większej ilości ludzi zmienia atmosferę i odkrywa nasze ja. Oboje możecie ulec atmosferze w sposób naturalny. To może być delikatny sposób, aby doprowadzić spotkanie do dobrego zakończenia. Potem możesz zakończyć niechcianą randkę lub znajomość, wystarczy się pożegnać nie wspominając o kolejnej randce czy spotkaniu.

Trzymaj na wodzy wylewność

Nawet jeśli boisz się zranienia uczuć drugiej osoby, nie rób nic, chociaż tego oczekuje od Ciebie. Nie dawaj buziaka na pożegnanie, nie proś i nie podawaj informacji osobistych. W ten sposób możesz potwierdzić, że jesteś (a przecież nie jesteś) zainteresowany romantycznym związkiem. Po prostu trzymaj wylewność na wodzy. Co gorsza, możesz wplątać się w związek, w którym tak naprawdę nie chcesz być. Oszczędź sobie i innym bólu oraz rozczarowań. Jeżeli coś uważasz za normalne i nie zobowiązujące, może być to inaczej odbierane przez drugą osobę. Jeśli Wasze wzajemne oczekiwania w związku mają różne kierunki, zaoszczędzisz sobie niezręcznych sytuacji i złamania komuś serca.

Zawsze miłym gestem będzie podziękowanie za spotkanie i poświęcony czas. Forma jaką wybierzesz może być różna, ale nie powinna pozostawiać po sobie pamiątek trwałych. Więc, jak zakończyć niechcianą randkę lub znajomość, okazując swoją klasę i szacunek – wystarczy podziękować kwiatkiem lub słodkościami.

Miałeś taką sytuację? Podziel się doświadczeniem w komentarzu.

 

poznampana.pl – konsekwencje naszych czynów biegną szybciej, niż my przed nimi uciekamy (Deval Jacques)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *