10 porad i udana pierwsza randka zapowiedzią drugiej i kolejnych

udana pierwsza randka, aby pierwsza randka nie była ostatnią

Trzymaj fason, udana pierwsza randka wymaga taktu

Udana pierwsza randka buduje nadzieję na głębszy związek. Czy będą kolejne spotkania z wybraną sympatią, w dużej mierze zależy właśnie od Ciebie. Prawdziwy związek będzie miał szansę narodzić się, gdy nie narazisz swojego zachowania na klęskę. Podejmij właściwe działania, które ujawnią wzajemne oczekiwania w związku i Twoją dojrzałą osobowość. Nie ma znaczenia, facet czy babka, każdy oczekuje kultury i dobrych manier. Nie zabijaj znajomości przed wzajemnym poznaniem siebie. Pierwsze wrażenie musi być dobre i bez wpadek.

Nieodpowiednie zachowanie może być powodem, że drugiej randki nie będzie. Są sprawdzone i działające reguły, które w towarzystwie partnera czy partnerki warto zastosować. Jeżeli nie masz w sobie tych cech, możesz zawalić ten egzamin. Poza tym, udana pierwsza randka, da Ci większe możliwości na drugim spotkaniu, jeżeli takie będzie. Sprawdź co może przekreślić dalszą znajomość.

Jak się zachować, aby pierwsza randka nie była ostatnią

1- Słowa – proszę, dziękuję, przepraszam, działają jak magia. Nie nadużywaj ich lecz używaj stosownie do sytuacji. Znasz zasady dobrych manier i potrafisz się nimi posłużyć od małego. To jest ten czas, aby sobie o nich przypomnieć, jeżeli gdzieś się zagubiły w codzienności. Pamiętaj też o dobrych manierach przy jedzeniu. Nie dzwoń łyżeczką o filiżankę, nie mlaskaj i zapomnij o bekaniu.

2- Bądź punktualnie na spotkanie. Stres narasta z każdą zbliżającą się minutą spotkania. Podniecenie i nerwy dają o sobie znać, nie warto zaczynać od usprawiedliwień i tłumaczeń. Nawet duży ruch na drodze, czy godziny szczytu, nie mogą zakłócić wybranej godziny umówionego spotkania.

3- Słuchaj i okazuj zainteresowanie podjętym tematem. Bycie dobrym słuchaczem, nie oznacza całkowitego milczenia. Pierwsza randka nie jest grą do jednej bramki. Zadając pytania okażesz zainteresowanie, a gdy dojdziesz do głosu temat nie będzie bez odzewu.

4- Nie narzekaj i nie mów źle o swojej byłej miłości. W ogóle, o nikim nie wyrażaj negatywnych opinii. To nie postawi Cię w roli dobrego psychologa i znawcy charakterów ludzkich. To nie czas na wylewanie żalów. Osoby krytykujące, nie są pozytywnie odbierane.

5- Pozytywne nastawienie i uśmiech są Twoją tarczą. Nie wszystko da się czasem zaplanować, nawet jak kelner pomyli zamówienia, uśmiechnij się. Masz obok siebie osobę, na której Ci zależy. Tylko to się liczy, nie marnuj wspólnie spędzanego czasu na pierdoły?. Traktuj ulgowo i z uśmiechem niezręczne sytuacje i wpadki.

6- Zabierz pieniądze lub kartę. Nawet, gdy masz pewność, że nie będziesz płacić, nie możesz pozostać bez grosza. Symboliczne pieniądze musisz mieć, nie każda toaleta jest bezpłatna i nie każda Twoja zachcianka powinna być sponsorowana. Sytuacje awaryjne też się zdarzają.

7- Sprawdzone dowcipy przełamią lody. Poczucie humoru zawsze jest mile odbierane w towarzystwie. Pierwsza randka to także dobre miejsce i czas, dlatego przygotuj sobie dobre kawały, aby rozluźnić sytuację lub polepszyć relacje. Pokaż, że nie jesteś ponurakiem. Udana pierwsza randka jest zaprzeczeniem nudy.

8- Nie bierz na celownik śliskich tematów. Religię, politykę i temat pieniędzy odłóż na późniejsze randki. Poznacie się lepiej to przedstawisz swoje stanowisko w tych kwestiach. Nieświadomie możesz rozpętać burzę.

9- Zachowuj pewność siebie. Takie osoby zawsze są atrakcyjne dla obu płci. Pokaż to swoją postawą, głosem, stosownym ubiorem. Masz przecież swoje zdanie na różne tematy. Pokaż to w rozmowie, ale nie krytykuj odmiennej postawy.

10- Nie przesadzaj z alkoholem. Pierwsza randka i lampka wina to nic złego. Jeżeli tak się zdarzy, nie będziesz kierowcą. Przygotuj sobie awaryjny telefon do przyjaciela lub udaj się na randkę bez samochodu. Może zamówisz taryfę. Nie namawiaj do picia i nie wykorzystuj alkoholu do wyciągania informacji, aby pierwsza randka nie była ostatnią.

Zasad jest więcej, ale stosowanie się już do tych kilku postawi Cię w bardzo korzystnym świetle. Pierwsza randka będzie udana, jeżeli obydwie strony potraktują się podobnie. Taki początek znajomości, będzie powodem, aby spotkać się kolejny raz. Jednak udana randka, może nie spełnić Twoich oczekiwań. Jeśli nie zamierzasz jej powtórzyć nie mów, że zadzwonisz, że będziecie w kontakcie. Nawet, jak nie masz ochoty na kolejne randki, postaraj się nie popsuć tego spotkania. Pozwól zapamiętać siebie jako sympatyczną i miłą osobę.  Pamiętaj…udana pierwsza randka jest zapowiedzią drugiej i może kolejnych.

Określ swoją postawę i pozostaw komentarz, na pewno też coś wiesz na ten temat.

 

 

poznampana.pl – idź za ciosem, może warto zaryzykować ponownie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen − 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.