10 porad i udana pierwsza randka zapowiedzią drugiej i kolejnych

udana pierwsza randka, aby pierwsza randka nie była ostatnią

Trzymaj fason, pierwsza randka wymaga taktu, kultury i dobrych manier

udana pierwsza randka, aby pierwsza randka nie była ostatnią
Tylko udana pierwsza randka zapowiedzią kolejnych

Ogarnij strach. Pozwól sobie mieć nadzieję na coś wielkiego. Przygotuj się na dobrą zabawę i miłe spędzenie czasu we dwoje. Pomyślnie odbyta randka buduje nadzieję na głębszy związek. Czy będą kolejne spotkania z wybraną sympatią, w dużej mierze zależy właśnie od Ciebie. Prawdziwy związek będzie miał szansę narodzić się, gdy nie narazisz swojego zachowania na klęskę. Podejmij właściwe działania, które ujawnią wzajemne oczekiwania w związku i Twoją dojrzałą osobowość. Nie ma znaczenia, facet czy babka, każdy oczekuje kultury i dobrych manier. Nie zabijaj znajomości przed wzajemnym poznaniem siebie. Pierwsze wrażenie musi być dobre i bez wpadek.

Nieodpowiednie zachowanie może być powodem, że drugiej randki nie będzie. Są sprawdzone i działające reguły, które w towarzystwie partnera czy partnerki warto zastosować. Jeżeli nie masz w sobie tych cech, możesz zawalić ten egzamin. Poza tym, udane pierwsze spotkanie, da Ci większe możliwości na drugim spotkaniu, jeżeli takie będzie. Sprawdź co może przekreślić dalszą znajomość.

Jak się zachować, aby randka nie była ostatnią

1- Słowa – proszę, dziękuję, przepraszam, działają jak magia. Nie nadużywaj ich lecz używaj stosownie do sytuacji. Znasz zasady dobrych manier i potrafisz się nimi posłużyć od małego. To jest ten czas, aby sobie o nich przypomnieć, jeżeli gdzieś się zagubiły w codzienności. Pamiętaj też o dobrych manierach przy jedzeniu. Nie dzwoń łyżeczką o filiżankę, nie mlaskaj i zapomnij o bekaniu.

2- Bądź punktualnie na spotkanie. Stres narasta z każdą zbliżającą się minutą spotkania. Podniecenie i nerwy dają o sobie znać, nie warto zaczynać od usprawiedliwień i tłumaczeń. Nawet duży ruch na drodze, czy godziny szczytu, nie mogą zakłócić wybranej godziny umówionego spotkania. To ma być najbardziej udana randka

3- Słuchaj i okazuj zainteresowanie podjętym tematem. Bycie dobrym słuchaczem, nie oznacza całkowitego milczenia. Pierwsza randka nie jest grą do jednej bramki. Kluczem do udanej rozmowy w każdym kontekście jest wzajemność. Kiedy ktoś dzieli się czymś o sobie lub zadaje Ci pytanie, zawsze odpowiadaj, dzieląc się podobną historią lub zadając mu to samo pytanie. To uprzejme i podtrzymuje rozmowę. Zadając pytania okażesz zainteresowanie, a gdy dojdziesz do głosu temat nie będzie bez odzewu.

4- Nie narzekaj i nie mów źle o swojej byłej miłości. W ogóle, o nikim nie wyrażaj negatywnych opinii. To nie postawi Cię w roli dobrego psychologa i znawcy charakterów ludzkich. To nie czas na wylewanie żalów. Osoby krytykujące, nie są pozytywnie odbierane.

5- Pozytywne nastawienie i uśmiech są Twoją tarczą. Nie wszystko da się czasem zaplanować, nawet jak kelner pomyli zamówienia, uśmiechnij się. Masz obok siebie osobę, na której Ci zależy. Tylko to się liczy, nie marnuj wspólnie spędzanego czasu na pierdoły?. Traktuj ulgowo i z uśmiechem niezręczne sytuacje i wpadki.

6- Zabierz pieniądze lub kartę. Nawet, gdy masz pewność, że nie będziesz płacić, nie możesz pozostać bez grosza. Symboliczne pieniądze musisz mieć, nie każda toaleta jest bezpłatna i nie każda Twoja zachcianka powinna być sponsorowana. Sytuacje awaryjne też się zdarzają.

7- Sprawdzone dowcipy przełamią lody. Poczucie humoru zawsze jest mile odbierane w towarzystwie. Randka to także dobre miejsce i czas, dlatego przygotuj sobie dobre kawały, aby rozluźnić sytuację lub polepszyć relacje. Pokaż, że nie jesteś ponurakiem. Udana randka jest zaprzeczeniem nudy.

8- Nie bierz na celownik śliskich tematów. Religię, politykę i temat pieniędzy odłóż na późniejsze randki. Poznacie się lepiej to przedstawisz swoje stanowisko w tych kwestiach. Nieświadomie możesz rozpętać burzę.

9- Zachowuj pewność siebie. Takie osoby zawsze są atrakcyjne dla obu płci. Pokaż to swoją postawą, głosem, stosownym ubiorem. Masz przecież swoje zdanie na różne tematy. Pokaż to w rozmowie, ale nie krytykuj odmiennej postawy.

10- Nie przesadzaj z alkoholem. Randka i lampka wina to nic złego. Jeżeli tak się zdarzy, nie będziesz kierowcą. Przygotuj sobie awaryjny telefon do przyjaciela lub udaj się na randkę bez samochodu. Może zamówisz taryfę. Nie namawiaj do picia i nie wykorzystuj alkoholu do wyciągania informacji, aby pierwsza randka nie była ostatnią.

Skąd masz wiedzieć, że to udana randka

 1. Jeżeli, spotkanie trwa już jakiś czas i żadne z Was nie pomyślało o jego zakończeniu, to znak, że wzajemne towarzystwo sprawia przyjemność. Jest bezpiecznie, miło, wesoło, nie chcecie się rozstawać. Jednym z głównych znaków, że randka poszła dobrze, jest właśnie to, że randka trwa dłużej niż którekolwiek z was planowało. Nikt nie przeciągałby niechcianej randki.
 2. Wszyscy unikamy kontaktu wzrokowego, kiedy jesteśmy zdenerwowani. Utrzymywanie kontaktu to podstawa szczęśliwego randkowania, to subtelny znak, że randka idzie dobrze. Patrzenie sobie w oczy podgrzewa atmosferę randki, daje uczucie swobody. Jeżeli tak jest z wami, możesz mieć pewność, że jest wam razem dobrze i macie potrzebę patrzenia na siebie, a to podgrzewa jeszcze atmosferę i uruchamia wyobraźnię.

 3. Często rozmowę przerywa śmiech, macie wrażenie, że „nadajecie na tych samych falach”, a chemię widać i czuć. Nie brakuje Wam tematów do rozmów. Podczas świetnej randki czujesz, że druga osoba wydaje się być naprawdę zainteresowaną tym, co jej mówisz i znalazłeś kilka wspólnych zainteresowań. Każdy może się uśmiechnąć i kiwać głową. Ale Ty wiesz, że ktoś naprawdę słucha i przejmuje się tym, co mówisz, bo odwołuje się do czegoś, co powiedziałeś wcześniej. Wspólny śmiech, śmianie się z dowcipów innej osoby jest oznaką zainteresowania randkami z tą osobą.  A jeśli śmiejecie się razem, to jeszcze lepiej. Wszystko wskazuje na to, że to udana pierwsza randka i nabiera charakteru.

 4. Wspomniałeś o zbliżającej się imprezie rodzinnej, planowanym koncercie, itp., to pretekst do następnego spotkania, zaczęły rysować się plany spędzenia razem czasu. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Nie brakowało ci tematów do rozmowy, to świetny znak. Odkrywanie wspólnych punktów zainteresowania, to dopasowanie umożliwiające wspólne spędzanie czasu bez ograniczeń. Mówiliście o takich planach, jak oglądanie pokazu lub pójście do galerii sztuki. Utrwalenie planów co do drugiej randki to jeden z najbardziej oczywistych znaków, że pierwsza randka poszła dobrze. 

 5. Towarzyszył wam subtelny dotyk, bez całowania, przytulania, ale lekkie oparcia o ramieniu, trzymanie w pasie, odgarnięcie włosów….Oprócz płynnej rozmowy, ważne jest, aby osoby na pierwszej randce miały świetną komunikację niewerbalną, dotykaliście się wiele razy, nie w intymny sposób, ale w subtelny sposób, trzymanie za rękę podczas głośnego śmiechu lub lekko dotykając się kolanami, to znak ponownego spotkania.
 6. W krótkim czasie po rozstaniu otrzymałeś SMS-a lub telefon. To zwykle dobry i wyraźny znak, że randka podobała się randka i osoba chce zacząć wspólnie planować drugą randkę.

Co robić po pierwszej randce, planowanie kolejnych kroków

 • Przede wszystkim zdecyduj, czy chcesz pójść na drugą randkę. Powinieneś iść na nią tylko wtedy, gdy czujesz, że ta osoba cię pociąga lub jeśli chcesz sprawdzić, czy szykuje się jakiś związek. Jeśli tego nie czujesz, prawdopodobnie najlepiej zakończyć to, zanim ktokolwiek zostanie zraniony. 
 • Po pierwszej randce będziesz chciał dalej poznawać osobę, z którą czułeś się swobodnie. Teraz kontakt jest niezwykle łatwy. Możesz zacząć rozmawiać przez telefon i wysyłać SMS-y. To doskonały sposób, aby dowiedzieć się więcej o swoim nowym miłosnym zainteresowaniu. W rzeczywistości może to bardzo pomóc, gdy próbujesz umówić się na nową randkę.
 • Uczciwie wyrażaj swoje uczucia i oczekiwania. Niezbędne jest bycie szczerym w odniesieniu do wybranej osoby. Kiedy nie możesz być szczery z osobą, z którą się spotykasz, trudno będzie jej poznać prawdziwego Ciebie.
  Budowanie silnej więzi z nowym partnerem, nie powinno być wstydliwe. Przyznanie, że czujesz iskrę, jest wskazane. Poinformuj swoją połówkę, jak się czujesz, a wtedy zobaczysz, czy czuje się tak samo.

A… gdyby poszło nie tak…

Więc co robisz po pierwszej randce, kiedy poszło źle? Nie bądź niegrzeczny, jeśli nie chcesz ponownie widzieć tej osoby. Po prostu daj jej znać, że nie jesteś zainteresowany. Jeśli chcesz ją ponownie zobaczyć, porozmawiaj otwarcie na temat tego, co Twoim zdaniem sprawiło, że randka poszła źle. Na drugiej randce postaraj się naprawić wszelkie niezręczności.

Zastanów się, co poszło źle. Jeśli poszedłeś na randkę i zdałeś sobie sprawę, że ta osoba nie jest tą, której szukasz na romantyczny związek, normalne jest, że randka idzie źle. Jeśli czujesz, że nie chcesz być z kimś w oparciu o jego cechy, nie martw się. To zupełnie normalne, zaufaj swojemu przeczuciu. 

Jeżeli od samego początku byłeś otwarty i szczery, znajdziesz kogoś, kto szuka tych samych cech osobowości. Może spotykając się na kolejnej randce, zadawaj pytania: jakie ta osoba ma plany i cele w życiu? Czego szuka u partnera? Pytania pomogą, jeśli na randce pojawi się niezręczne milczenie i dowiesz się, czy powinieneś nadal spotykać się z tą osobą. Zadawaj pytania otwarte, które pomogą podtrzymać rozmowę. 

 

To na tyle, chociaż dałoby się dużo więcej..

Udana pierwsza randka, to trzymanie się zasad, które powinny pokazywać twój charakter i osobowość. Zasad jest więcej, ale stosowanie się już do tych kilku postawi Cię w bardzo korzystnym świetle. Jeżeli na randce będziesz kimś innym niż na co dzień jesteś, to i tak może się nie udać. Pamiętaj tylko szczerość i otwartość jest Twoim sprzymierzeńcem. Pierwsza udana randka będzie dawała zadowolenie, jeżeli obydwie strony potraktują się podobnie. Taki początek znajomości, będzie powodem, aby spotkać się kolejny raz. Jednak udana randka, może nie spełnić Twoich oczekiwań. Jeśli nie zamierzasz jej powtórzyć nie mów, że zadzwonisz, że będziecie w kontakcie. Nawet, jak nie masz ochoty na kolejne randki, postaraj się nie popsuć tego spotkania. Pozwól zapamiętać siebie jako sympatyczną i miłą osobę. Udana pierwsza randka jest zapowiedzią drugiej i może kolejnych.

Określ swoją postawę i pozostaw komentarz, na pewno też coś wiesz na ten temat.

poznampana.pl – idź za ciosem, może warto zaryzykować ponownie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *